Tillbaka

Sommaruppehåll 1 juli – 12 augusti 2024

Kävesta folkhögskolas expedition har sommaruppehåll från och med 1 juli och öppnar igen 12 augusti 2024. Här hittar du kontaktuppgifter vid om du har frågor om din utbildning eller vill lämna återbud, samt kontaktuppgifter vid akuta ärenden.

Har du frågor om din utbildning eller vill du lämna återbud?

Om du har frågor om din utbildning, eller vill lämna återbud, kontakta din linjeledare. Om du inte vill ta din plats i höst, hör av dig så fort som möjligt.

Allmän kurs

Eva Egard

eva.egard@kavesta.fhsk.se

Danslinjen

Anna Gerdin

anna.gerdin@kavesta.fhsk.se

Konst- och formgivningslinjen

Karolina Oxelväg

karolina.oxelvag@kavesta.fhsk.se

Musiklinjen

Mats Johansson

073-640 77 02
mats.johansson@kavesta.fhsk.se


Akuta ärenden

Om du har ett akut ärende, kontakta:

Lisa Rosander, rektor
070-552 82 06
lisa.rosander@kavesta.fhsk.se

Anci Gunnarsson, skolsekreterare
070-713 38 38
anci.gunnarsson@kavesta.fhsk.se

Anna Cete, biträdande rektor för allmän kurs
070-201 12 55
anna.cete@kavesta.fhsk.se

Anna Sandberg, biträdande rektor för musiklinjen, danslinjen och konst- och formgivningslinjen.
0790-987 686
anna.sandberg@kavesta.fhsk.se

Melissa Persson-Fernsten, husmor
SMS: 070-607 45 81
melissa.fernsten@kavesta.fhsk.se